Hogyan zajlik a csoportos Sorsfordító tréning?
Többnyire reggel kezdünk, és attól függően hányan kérnek állítást, fejeződik be. A tréninget először családállítással kezdjük. A résztvevők egymás után, külön-külön egyesével. Miután ezzel az egyéni résszel végeztünk, csoportosan áttérünk gondolataink átformálására. A tréning részeként az állító kap egy ”mankót” a hétköznapokra. Olyan módszertani segítséget, ami a kis - és nagy problémái megoldásában nap, mint nap kéznél lesz. Amennyiben még sosem volt családállításon, valószínűleg kíváncsi hogyan zajlik, mi történik a tréningen, és mindez milyen hatással lesz életére.
Íme pár mondatban:
Körben ülünk egy helyiségben. Amikor Ön következik, odaül mellém, és elmondja, mi a problémája. /Nevezzük témának!/ Fontos, hogy csak pár mondatban foglalja össze mi az, amire megoldást keres! Röviden beszélgetünk a helyzetről, és azokról az eseményekről a családjában, amik,-akik kapcsolatban lehetnek ezzel.
Ezután a családfelállítás résztvevői közül kiválasztja, ki jelenítse meg a történet különböző tagjait, fontos szereplőit, és Önt. Olykor elvont fogalmakkal is dolgozunk, például a "problémát", vagy az "akadályozó tényezőt", "családi titkot" jelenítjük meg. Ezekre is egy-egy személyt választunk.
Majd a kiválasztott szereplőket a terem különböző pontjaira vezeti, utána visszaül mellém. A szereplők egy idő után elkezdenek mozogni a térben, és megjelenítik a családjában, párkapcsolatában, élethelyzetében működő kapcsolati mintákat. Ez óriási lehetőség arra, hogy úgymond "kívülről", külső szemlélőként ráláthasson erre. Aztán egy bizonyos ponton megkérem álljon be annak a résztvevőnek a helyére, aki idáig Önt jelenítette meg. Ez után a negatív kapcsolati mintákat különféle oldó mondatokkal oldjuk fel.
Könnyen megeshet mások éppen Önt kérik majd fel, hogy képviselje valamelyik családtagjukat. Ez nagyon érdekes tapasztalás. Végig önmaga tudatában lesz, és tudni fogja, hogy játssza ezt a szerepet ( nincs szó se hipnózisról, se transzállapotról.) Egyszerűen csak érezni fogja, hogy valaki szomorú, vidám, érdektelen, vagy éppen érdeklődő. Kihez menne szívesen közelebb, vagy épp távolabb a térben. Nincs más dolga, mint engedni, és engedelmeskedni ezeknek az érzeteknek.
Így, képviselőként is rengeteg felismeréshez juthat a tréning folyamán.A csoport tagjai többnyire nem ismerik egymást, mégis meglepő módon sokszor úgy viselkednek, gesztikulálnak, olyan kifejezéseket használnak, mint akit épp megjelenítenek.